Ostatnia epidemia ospy wietrznej w Bostonie i kontrowersje dotyczące szczepień, 1901-1903 ad 5

Takie nadużycia podkreślają znaczenie etycznych ram dla zdrowia publicznego i medycyny, które obejmują przysięgę nie szkodzić , poszanowanie indywidualnej autonomii oraz wymóg świadomej zgody. Dzięki postępowi w zakresie bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek oraz większemu zrozumieniu systemu immunologicznego, powszechna akceptacja szczepień wzrosła w XX wieku. Ostatecznie wspólna ogólnoświatowa kampania oparta na immunizacji, inwigilacji i powstrzymywaniu chorób pozwoliłaby na wyeliminowanie ospy wietrznej, którą Edward Jenner rozważał dwa wieki wcześniej.39,40
Michael R. Albert, MD
National Cancer Institute, Bethesda, MD 20892-1908

Kristen G. Ostheimer, MA
Massachusetts General Hospital, Boston, MA 02114

Joel G. Breman, MD, DTPH
Fogarty International Center, Bethesda, MD 20892-2220

Finansowanie i ujawnianie informacji
Mamy dług wobec Geralda Keuscha z Międzynarodowego Centrum Fogarty, National Institutes of Health oraz Stephena Katza z Narodowego Instytutu Zapalenia Stawów i Chorób Mięśniowo-Szkieletowych i Skórnych w National Institutes of Health, za ich krytyczną lekturę rękopisu.
Author Affiliations
Prośba o przedruk do Dr. Bremana w Wydziale Międzynarodowego Szkolenia i Badań, Centrum Fogarty International, National Institutes of Health, Bldg. 31, Rm. B2C39, 31 Center Dr., MSC 2220, Bethesda, MD 20892-2220 lub w [email protected].
[przypisy: złamanie rzepki, ciało tłuszczowe hoffy, nacięcie błony bębenkowej ]
[więcej w: jak zwiekszyc fps w minecraft, balsam kapucyński zastosowanie, otepienie ]