Lekarze AIDS: Głosy z Epidemii

We wczesnych latach osiemdziesiątych klinicyści w ośrodkach miejskich stali się coraz bardziej zaniepokojeni, ponieważ młodzi homoseksualiści i biseksualiści mieli chorobę zagrażającą życiu, która wydawała się związana z ciężkim niedoborem odporności. Tygodnik Zachorowalność i śmiertelność ogłosił przypadki zachorowań wśród homoseksualnych mężczyzn w 1981 r. Raporty o chorobach i nowotworach, których nigdy nie widziano u zdrowych młodych ludzi, w tym zapalenie płuc wywołane przez Pneumocystis carinii, mięsak Kaposiego, kryptokokowe zapalenie opon mózgowych i toksoplazmowe zapalenie mózgu, powoli weszły do publikacji medycznych na całym świecie. Stany Zjednoczone. W Nowym Jorku, San Francisco i Miami lekarze początkowo zauważyli, że ich pacjentami byli wyłącznie mężczyźni uprawiający seks z mężczyznami, osoby zażywające narkotyki w zastrzykach i osoby chorujące na hemofilię. Wkrótce partnerzy seksualni tych pacjentów zaczęli pojawiać się z podobnymi chorobami. Pediatrzy szybko zauważyli podobną konstelację immunosupresji, niezwykłe infekcje i dziwne nowotwory wśród bardzo młodych. Często pacjenci zmarli w ciągu roku. Rozpoczęła się epidemia AIDS.
Pomimo gwałtownego wzrostu liczby zgonów z powodu tej początkowo tajemniczej choroby, większość lekarzy wahało się, czy zapewnić opiekę medyczną pacjentom z AIDS. Bardziej zdumiewające były ci, którzy odmówili wprost. Wielu klinicystów miało intensywnie negatywne reakcje na praktyki seksualne i styl życia tych pacjentów, co często przeszkadzało w zapewnieniu odpowiedniej opieki. Rzeczywiście, w początkowych latach często wydawało się, że z pogardą i niedowierzaniem system opieki zdrowotnej odwrócił się od epidemii.
Jednak nie wszyscy lekarze odeszli. Lekarze AIDS: Voices from the Epidemic opowiada poruszającą historię lekarzy, którzy popełnili swoje zawodowe i często osobiste życie w epidemii AIDS. Autorzy przeprowadzili wywiady z 76 lekarzami z szerokim doświadczeniem w dziedzinie AIDS, aby opracować archiwum historii mówionej , które opisuje wspólne i unikalne historie lekarzy, którzy opiekowali się osobami z AIDS. W istocie, wywiady i towarzyszący im komentarz opowiadają historię epidemii AIDS opowiedzianą przez lekarzy, którzy zostali w nią zanurzeni.
Książka zaczyna się w 1980 r., Z opisem rosnącego niepokoju dzielonego przez lekarzy z kilku amerykańskich miast, którzy zaczęli zauważać podobne prezentacje kliniczne wśród swoich pacjentów. Konta osobiste rosnącej liczby pacjentów z ciężkimi zakażeniami grzybiczymi, pierwotniakowymi i wirusowymi dostarczają trzeźwego opisu początku epidemii. Gdy historia epidemii przechodzi przez każdy rozdział, lekarze biorą pod uwagę wiele czynników, ponieważ angażują się w pracę z pacjentami z AIDS. Niektórzy wybrali tę ścieżkę, ponieważ byli podekscytowani nową chorobą i perspektywą publikacji i rozwoju. Lekarze gejowscy i lesbijscy często opiekowali się tymi pacjentami, gdy nikt inny nie byłby w stanie tego zrobić. Jeszcze inni zostali wciągnięci przez poczucie sprawiedliwości społecznej i wezwanie do opieki nad pozbawionymi praw obywatelskich. Rozdział po rozdziale, wielu lekarzy, którzy zaniedbali opiekę, kontrastuje z tymi, którzy wystąpili naprzód. Istnieją szczegółowe opisy walki o zapewnienie odpowiednich usług przy użyciu niewielkiej ilości zasobów. Konta osobiste ujawniają, że wiele instytucji świadomie zdecydowało się nie umieszczać zasobów w opiece nad AIDS
[przypisy: głuchota wrodzona, staw rzekomy kości udowej, delirium tremens leczenie ]
[hasła pokrewne: ciągle wzdęty brzuch, jak zwiększyć fps w minecraft, pronacja supinacja ]